×

اخبار سیاسی اخبار بین الملل اخبار اقتصادی اخبار اجتماعی اخبار فرهنگی اخبار ورزشی

جسارت در قصه رمز موفقیت «گاندو» است/ خط‌قرمزهای فیک را رد کردیم/ از نیروهای اطلاعاتی آموزش دیدیم

دسته بندی : سایت خبری رجحان نیوز ، صفحه اصلی

انتشار : دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۹

به گزارش رجحان نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو

پندار اکبری، بازیگر سریال «گاندو» که این شب‌ها از شبکه سه سیما درحال پخش است و با استقبال مخاطبان سیما نیز روبرو شده، در گفتگویی با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو درباره تولید این سریال و نیز جسارت در قصه آن عنوان کرد: به نظرم ترکیب بازیگری خاصی که هر کارگردان برای کارش در نظر می گیرد، برای ساخت یک قصه خوب و به نوعی در آوردنش و نیز جذب مخاطب بی تاثیر نخواهد بود.

  • ماجرای امنیتی و اطلاعاتی سریال، نمایی از واقعیت است

وی افزود: در همین سریال «گاندو» هم نویسنده و هم کارگردان اصرار داشتند که مطابق با تحقیقات و واقعیاتی که قصه سریال روی آن بنا شده، سراغ بازیگران و شخصیتهایی بروند که به گفته خود این دوستان، پتانسیل جوانی نیروی کارآمد مدیریتی را هم نشان دهد.

اکبری با بیان این مطلب گفت: ماجرای امنیتی و روند کاری که در بین تیم اطلاعاتی سریال می بینید، نمایی از واقعیت است یعنی در عالم واقع و در سیستم امنیتی کشور نیز خیلی از جوانان کاربلد مشغول فعالیت هستند؛ بنابراین می خواستند چنین فضای قابل تاملی را در خود سریال «گاندو» بیان کنند.

برای سریال «گاندو» کم نگذاشتیم/ خط‌قرمزهای فیک را رد کردیم/ از نیروهای اطلاعاتی آموزش دیدیم

  • خیالم از نتیجه و خروجی مجموعه راحت بود

این بازیگر اضافه کرد: جدای از اینکه ماجرای «گاندو» مبتنی بر واقعیت است، حتی این ترکیب جدید و خاص بازیگری، خود سریال را سرحالتر نشان می‌دهد. مردم ما با این سریالهاست که خواهند فهمید که امنیت و نظم واقعی کشور حاصل عمل همین جوانان هستند.

اکبری اشاره داشت: عمده بازیگرانی که در این مجموعه می بینید، بچه هایی هستند که سالیانی در تئاتر زحمت کشیده اند هرچند که شاید کمتر دیده شده باشند؛ و یا کارهایی موفق داشته اند اما دور از چشم مخاطب مانده است.

وی در این رابطه گفت: خود من نیز وقتی تیم پشت دوربین و خصوصا سابقه کارگردان و حتی ترکیب بازیگران را میدیدم، خیالم از نتیجه و خروجی مجموعه نیز راحت بود.

  • کسی برای «گاندو» کم فروشی نکرد

این بازیگر با بیان اینکه کار کردن با کارگردانی همانند جواد افشار برای هر بازیگری آرامش‌بخش است، گفت: فیلمساز باید هم به بازیگرش اعتماد داشته باشد و هم به او عزت نفس بدهد. وقتی با چنین قصه و تیم تولیدی مواجه باشید، بازیگر در کارش کم فروشی نخواهد کرد که مثالش درمورد سریال «گاندو» اتفاق افتاد.

به گفته این بازیگر؛ استقبال مخاطب و واکنشهایی که در شبکه های فضای مجازی نسبت به «گاندو« شده است، میتواند تاییدی بر کیفیت خوب این سریال باشد.

برای سریال «گاندو» کم نگذاشتیم/ خط‌قرمزهای فیک را رد کردیم/ از نیروهای اطلاعاتی آموزش دیدیم

  •  سریال اکشنی است بدون اینکه دست به حرکات عجیب و غریب بزند

وی با بیان اینکه سریالسازان ما باید جسارت به خرچ دهند، افزود: جواد افشار را عمدتا با ملودرام های موفق و سریالهای خانوادگی میشناسیم اما دست به جسارت جدیدی زد که امروز جوابش را هم به درستی گرفته است. سریالسازی ما نیاز به جسارت در قصه ها و ساخت دارد.

اکبری با اشاره به اینکه موفقیت سریالی مثل «گاندو» حکایت از مدیریت آن است، گفت: خود من نیز ابتدا فکر میکردم که احتمالا با مجموعه ای اکشن مواجه باشم؛ حتی چه بسا میل به این سبک داشتم اما وقتی ماجرا و شرح وظایف کارکترها را می دیدیم، فضای جدیدی روبریمان باز میشد که میتوانست جالب توجه باشد.

برای سریال «گاندو» کم نگذاشتیم/ خط‌قرمزهای فیک را رد کردیم/ از نیروهای اطلاعاتی آموزش دیدیم

  • از نیروهای اطلاعاتی نیز آموزش و اطلاعات میگرفتیم

این بازیگر توضیح داد: درواقع «گاندو» سریال اکشنی است بدون اینکه دست به حرکات عجیب و غریب بزند؛ اینقدر اتفاقات جدیدی را به تصویر میکشد که این خود برای ما و مخاطب هیجان آور است. بیننده با آن ماجراجویی میکند و درگیر کار است؛ هیجانی که جدا از واقعیت موضوع، اما در ساخت نیز خوشایند است.

وی با تأکید بر اینکه نوشتن این نوع فیلمنامه ها کار هرکسی نیست، گفت: چیدن این همه تعلیق و هیجان سخت است؛ اما وقتی خوب نوشته شود و کارگردانی با تجربه و خوش فکر طراحش باشد میتواند این همه شخصیت و کارکتر را به درستی بکار گیرد و در خدمت قصه قرار دهد.

بازیگر سریال «گاندو» در مورد روایت واقعی آن نیز گفت: ما برای واقعی تر کردن ماجرا از نیروهای اطلاعاتی نیز آموزش و اطلاعات میگرفتیم و در کنارش دست به شخصیت پردازی می زدیم. به هرحال باید مبدل به کاری شود که مخاطبش را جذب کند.

 

برای سریال «گاندو» کم نگذاشتیم/ خط‌قرمزهای فیک را رد کردیم/ از نیروهای اطلاعاتی آموزش دیدیم

  • کسی میلی به دیدن داستان های تکراری ندارد

وی با اشاره به روند استقبال از این نوع تولیدات گفت: برخی خط قرمزهای فعلی سریال سازی را باید رد کرد؛ کاری که «گاندو» انجام داده است و نتیجه اش را هم در استقبال مخاطب می بیند؛ آنهم بیننده ای که این همه شبکه های داخلی و خارجی را جلویش می بیند.

اکبری عنوان کرد: چه کسی قصه و ساخت تکراری را دوست دارد؟ کار تکراری یعنی سرد کردن مخاطب از رسانه. کسی میلی به دیدن داستان های تکراری ندارد خصوصا قصه های درام و ملودرامی که عمدتا هم به عروسی و ازدواج و اینها ختم میشوند!

این بازیگر با اظهار امیدواری نسبت به ساخت سریال های پرمخاطب گفت: سالیان قبل گاه سریال‌هایی می ساختند که به اصطلاح خیابان‌خلوت‌کن بود؛ این اتفاق هنوز قابل انجام است. حذف خط قرمزهایی که مثالش در مورد «گاندو» اتفاق افتاد و رفتن سراغ درد و درد دلهای مردم، همان چیزی است که مدیران تلویزیون باید آن را جدیتر بگیرند.لینک کوتاه : https://www.rojhannews.ir/?p=113790