به گزارش معراج به نقل از نود

منچستریونایتد تاریخی پر از بازگشت‌های باشکوه و ناممکن داشته و همین موضوع بارسلونا را می‌ترساند.

 

به گزارش سایت نود، منچستریونایتد پس از شکست یک – صفر در بازی رفت مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا، حالا برای جبران در خانه بارسلونا کار دشواری در پیش دارد اما خاطره برتری تاریخی مقابل بایرن در همین ورزشگاه در فینال فصل ۱۹۹۹-۱۹۹۸ از یک سو و تخصص شیاطین سرخ در بازگشت‌های تاریخی از سوی دیگر  باعث می‌شود کار تیم سولسشائر را تمام شده ندانیم.

شب رویایی نوکمپ 

گفتن از بازی نهایی فصل ۱۹۹۹-۱۹۹۸ لیگ قهرمانان دیگر تکراری است. ماریو باسلر با یک ضربه آزاد دیدنی بایرن را تا آستانه پیروزی پیش برد. تعویض ماتیوس توسط هیتزفلد، جنجال زیادی به پا کرد و در نهایت ۲ گل از ۲ بازیکن تعویضی به نام‌های شرینگام و سولسشائر برتری ۲ – یک شیاطین سرخ را رقم زد. نقل شده که وقتی منچستریونایتد گل تساوی را به ثمر رساند، ماساژورها بایرن‌مونیخ با امید زیادی آماده کار روی بدن بازیکنان خسته خودشان برای وقت اضافه شدند اما شیاطین سرخ گل دوم را توسط سرمربی فعلی به ثمر رساندند تا آن‌هایی که برای آذین کردن جام با رنگ پیراهن بایرن به تونل رفته بودند، برای تعویض رنگ دوباره به سمت تونل رهنمون شوند! 

گل قهرمانی 

در فصل ۲۰۰۹-۲۰۰۸ برای اولین بار از زمان تاسیس لیگ برتر انگلیس، لیورپول و منچستریونایتد توامان در کورس قهرمانی بودند و چند هفته بعد از برتری ۴  -یک لیورپول رده دومی در خانه منچستریونایتد، اگر شیاطین سرخ مقابل استون‌ویلا می‌لغریدند، لیورپول به صدر می‌آمد و با توجه به بازی‌های آسان به احتمال زیاد قهرمان می‌شد. بازی منچستریونایتد در خانه مقابل استون ویلا با تساوی پیش می‌رفت که ناگهان تعویض طلایی فرگوسن ورق را برگرداند و ماکدا، بازیکنان گمنام ایتالیایی در دقیقه ۹۰ گلی زد که معنایش قهرمانی در پایان فصل بود.

یک قربانی به نام پاری‌سن‌ژرمن 

جدیدترین اپیزود بازگشت شیاطین سرخ در بازی مرحله یک‌هشتم‌نهایی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا شکل گرفت؛ جایی که منچستریونایتد شکست ۲ – صفر خانگی مقابل پاری‌سن‌ژرمن را با برتری ۳ – یک در خانه رقیب جبران کرد و در شرایطی که هیچ کس امیدی به صعود این تیم نداشت به جمع ۸ تیم برتر راه یافت.

شب خاص تورین 

منچستریونایتد در رویایی‌ترین فصل تاریخش در نیمه‌نهایی فصل ۱۹۹۹-۱۹۹۸ لیگ قهرمانان به مصاف یوونتوس رفت. بازی رفت در اولدترافورد با تنها گل کونته در حال پایان یافتن به سود یووه بود اما گیگز در یکی از بهترین شب‌های آنجلو پروتزی، سنگربان رقیب در دقیقه ۱+۹۰ گل تساوی را به ثمر رساند. بازی برگشت در تورین با ۲گل زودهنگام به سود میزبان در جریان بود و منچستریونایتد را حذف شده می‌دانستند اما تیم بزرگ فرگی ناگهان به بازی برگشت و با زدن ۳ و برتری ۳ – ۲ در این بازی به فینال و در نهایت جام رسید.

۱۹۷۷