به گزارش معراج به نقل از نود

اولین دیدار هفته بیست و ششم لیگ برتر دوئل جذاب بین برانکو ایوانکوویچ و علیرضا منصوریان است که این بار با تیمی از دیار زاینده رود به مصاف سرخپوشان پایتخت می رود؛ مربی کروات عملکردی بهتر نسبت به مربی ذوب آهن در لیگ برتر دارد اما در مصاف‌های مستقیم آمار جالبی برای برانکو به ثبت نرسیده است. 

به گزارش وب سایت نود، چهارشنبه ذوب آهن اصفهان و پرسپولیس در حالی به مصاف هم می روند که علیرضا منصوریان و برانکو ایوانکوویچ مربیان این دو تیم از نظر سابقه حضور در لیگ برتر شرایط یکسانی دارند. برانکو تا کنون ۱۲۱ بازی در لیگ برتر مربیگری کرده و منصوریان هم با یک بازی کمتر، ۱۲۰ بازی هدایت تیم های مختلف را بر عهده داشته است. گرچه این دو مربی از نظر تعداد مربیگری در لیگ برتر یک بازی با هم اختلاف دارند اما نتایج و آماری که آنها برای خود به ثبت رسانده اند، متفاوت بوده و عملکرد برانکو به طور چشمگیری بهتر از منصوریان است. 

در مقابل ۵۱ پیروزی منصوریان، برانکو ۷۲ برد لیگ برتری دارد، تعداد تساوی های برانکو و منصوریان در لیگ برتر هم به ترتیب ۳۳ و ۳۹ بازی است. 

مربی سابق استقلال یک چهارم بازی هایش را بازنده میدان لقب گرفته، یعنی ۳۰ باخت در لیگ برتر که تقریبا حدود دو برابر تعداد شکست های برانکو در این رقابتهاست. برانکو ۱۶ بازی را در لیگ برتر واگذار کرده. با این نتایج سرمربی سرخپوشان با فاصله ۵۷ امتیاز بالاتر از منصوریان در رده بندی کلی مربیان لیگ برتر ۲۴۹ امتیازی است، و مربی ذوب آهن ۱۹۲ امتیاز به دست آورده است. بر این اساس، برانکو توانسته به طور میانگین در هر بازی بیش از ۲ امتیاز کسب کند و به همین علت هم بسیاری از رکوردهای آماری باشگاهی و تاریخی لیگ برتر در اختیار او قرار دارد اما رقیب جوان برانکو، به طور میانگین در هر بازی ۱٫۶ امتیاز کسب کرده. منصوریان هم به عنوان مربی‌ای مشهور شده که شروع نسبتا ضعیفی در تیم‌هایش داشته اما در ادامه شرایط تیمش را متحول ساخته و نتایج مطلوبی کسب می کند.

 

علی منصور، پیروز دوئل با پروفسور

در مصاف های مستقیم دو مربی وضعیت کاملاً متفاوت از افتخارات آن‌ها در لیگ برتر رقم خورده است. علیرضا منصوریان یکی از سه مربی لیگ برتری است که دو بار توانسته برانکو را شکست دهد. هر یک از این دو برد هم برای منصوریان لذت خاصی داشت؛ برد اول همراه با نفت تهران در مقابل انبوه تماشاگران پرسپولیس در آزادی که مانع از قهرمانی سرخپوشان در لیگ برتر پانزدهم شد و بهترین فرصت برای قهرمانی را به تیم محبوبش، یعنی استقلال، هدیه کرد، هرچند آبی پوشان هم نتوانستند از این فرصت طلایی استفاده کنند. دومین برد منصوریان هم در اواخر همان سال ۱۳۹۵ در دربی تهران حاصل شد که در یک نیمه توانست سه بار دروازه تیمی را باز کند که هفته های طولانی دروازه اش را بسته نگه داشته بود. 

در دور رفت فصل جاری لیگ برتر که منصوریان به تازگی هدایت اصفهانی ها را بر عهده گرفته بود، پرسپولیس برانکو پس از چهار بازی، سرانجام موفق شد علیرضا منصوریان را مغلوب کند. در ششمین مصاف منصوریان با برانکو، مربی جوان ذوب آهن گرچه برای موفقیت تیم خودش تلاش می‌کند اما پیروزی او در این بازی، بهترین هدیه برای آبی پوشان تهران، پرشورهای تبریز، طلایی پوشان زاینده رود و پدیده ای به نام پدیده مشهد خواهد بود.

۲۰۸۱