به گزارش معراج به نقل از نود

رایان فریزر و کالوم ویلسون در اوج هماهنگی هستند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، کالوم ویلسون و رایان فریزر در جریان رقابت های روز شنبه دو گل دیگر برای یکدیگر ساختند تا یک گام به شکستن رکورد ۲۴ ساله لیگ برتر انگلیس نزدیک تر شوند. 

در یکی از مسابقات هفته سی و چهارم لیگ برتر انگلیس، بورنموث در ورزشگاه آمکس مهمان برایتون بود و در پایان موفق شد با نتیجه عجیب ۵-۰ میزبانش را شکست دهد. گل دوم بورنموث در دقیقه ۵۵ با ضربه فریزر روی پاس ویلسون به ثمر رسبد و گل چهارم نیز در دقیقه ۸۲ با ضربه ویلسون روی پاس فریزر به دست آمد. البته هر دو بازیکن یک پاس گل دیگر نیز به هم تیمی های دیگرشان دادند تا دوباره ستاره اصلی گیلاس ها در روز درخشانشان باشند.

با این دو گل، اکنون شمار گل هایی که زوج کالوم ویلسون-رایان فریزر برای هم ساخته اند به عدد ۱۱ رسیده است. با این آمار آن ها از رکورد ۱۰ گل زوج فاولر-کالیمور فصل ۹۶-۱۹۹۵ و همچنین برگ‌کمپ-آنلکا فصل ۹۹-۱۹۹۸ گذشتند و مشترکا در رده دوم برترین زوج های تاریخ لیگ برتر از نظر گلسازی قرار گرفتند. (یکی گلزن و دیگری پاسور)

ویلسون و فریزر این رده را به همراه دو زوج درخشان دیگر مشترکا در اختیار دارند. زوج شیرر-نوول فصل ۹۶-۱۹۹۵ و گالن-فردیناند فصل ۹۵-۱۹۹۴نیز موفق شده بودند ۱۱ گل برای یکدیگر بسازند. اکنون زوج فریزر-ویلسون تنها ۲ گل دیگر تا رسیدن به رکورد لیگ برتر فاصله دارند.

رکورد موثرترین زوج تاریخ لیگ برتر از نظر گلسازی برای یکدیگر در اختیار زوج آلن شیرر-کریس ساتن است که در فصل ۹۵-۱۹۹۴ و در تیم قهرمان بلکبرن ۱۳ گل برای یکدیگر ساختند. البته تفاوت این زوج و همچنین زوج گالن-فردیناند با زوج بورنموث در آن است که آن ها این رکورد ها را در فصل های ۲۲ تیمی لیگ برتر و در طول ۴۲ هفته ثبت کردند. 

این زوج آتشین گیلاس ها اکنون ۴ بازی دیگر برای جابه جایی این رکورد فرصت دارند؛ فرصتی که با توجه به نمایش اخیرشان در آمکس کافی به نظر می‌رسد. 

در ادامه بار دیگر نگاهی به ۶ زوج برتر تاریخ لیگ برتر از نظر گلسازی برای یکدگیر خواهیم داشت:

۱- آلن شیرر-کریس ساتن (بلکبرن راورز، ۹۵-۱۹۹۴): ۱۳ گل

۲-کالوم وبسلون-رایان فریزر (بورنموث، ۱۹-۲۰۱۸): ۱۱ گل

۳-آلن شیرر-مایک نوول (بلکبرن راورز، ۹۶-۱۹۹۵): ۱۱ گل

۴- کوین گالن-لس فردیناند (کویینز پارک رنجرز، ۹۵-۱۹۹۴): ۱۱ گل

۵- دنیس برگ‌کمپ-نیکولاس آنلکا (آرسنال، ۹۹-۱۹۹۸): ۱۰ گل

۶- رابی فاولر-استن کالیمور (لیورپول، ۹۶-۱۹۹۵): ۱۰ گل

۷۷۱۲