به گزارش معراج به نقل از نود

محسن فروزان با وجود اشتباهات برجسته و عجیب در این فصل، در جدول اشتباهات دروازه‌بان‌ها در میانه جدول حضور دارد و چند دروازه‌بان بیشتر از او مرتکب اشتباه شدند.

به گزارش وبسایت نود، مهم‌ترین سوژه فوتبالی یک هفته اخیر، اشتباهات عجیب محسن فروزان در بازی مقابل سپیدرود بوده است. اشتباهاتی که تبعات سنگینی را برای او به همراه داشت. درواز‌ه‌بان تراکتورسازی بلافاصله بعد از بازی توسط مالک این تیم کنار گذاشته شد و انواع و اقسام تهمت‌ها به او نسبت داده شد. از ماجرای شرط‌بندی خودش و همسرش تا تبانی با تیم شهرش. البته راه تشخیص تبانی و شرط‌بندی، یافتن یک یا دو اشتباه در زمین فوتبال نیست و برای اثبات این ماجرا باید نهادهای مربوطه وارد ماجرا شوند تا با پرینت حساب و بررسی مکالمات و مواردی از این دست، این ماجرا مورد بررسی قرار بگیرد‎؛ چرا که اگر عینک بدبینی را از چشم دربیاوریم و فوتبالی به ماجرا نگاه کنیم، این اشتباهات محسن فروزان خیلی طبیعی و عادی‌تر دیده می‌شود. در این فصل همه‌ی دروازه‌بان‌هایی که درون دروازه تیم‌شان قرار گرفتند، حداقل در یک مسابقه اشتباه مهم و تاثیرگذار داشتند. این جدول بر اساس داده‌های آماری آنالیزورهای متریکا جمع‌آوری شده است.

خروج اشتباه مهدی رحمتی در بازی دور رفت مقابل ذوب‌آهن ضعف همیشگی او را آشکار کرد و منجر به باز شدن دروازه استقلال شد. ایرادی که در دقیقه ۶۰ هفته بیستم به حسین حسینی هم گرفته شد و دروازه استقلال تا آستانه باز شدن پیش‌رفت. این اشتباه در ۵ بازی این فصل گریبان شماره یک تیم ملی را هم گرفت. علیرضا بیرانوند در بازی مقابل نفت آبادان از زاویه بسته، مغلوب شوت میلاد جهانی شد. همچنین دقیقه ۱۵ بازی با ماشین‌سازی هم بیرانوند توپ ارسال شده از جناحین را به طور ناقص با مشت دور کرد که درون شش قدم به مهاجم حریف رسید. بیرانوند در بازی مقابل سپاهان و فولاد هم در محاسباتش اشتباه کرد که منجر به گل شد.

حتی دروازه‌بان دیگر شهر تبریز یعنی ماشین‌سازی هم در این فصل اشتباهات باورنکردنی زیادی داشت. برای نمونه، این دو فریم از بازی با نساجی کات شده را مشاهده می‌کنید که دخسوس اشتباهی شبیه به اشتباه این هفته فروزان مرتکب شد. دخسوس توپی که زیر پایش بود را به مهاجم حریف پاس داد. با این تفاوت که عباس‌زاده به طور باورنکردنی این توپ را گل نکرد.

۱۴۰۰۱