به گزارش معراج به نقل از نود

فعلا بزرگان فوتبال اروپا حال خوبی دارند اما هیچ اتفاقی، تضمین‌شده نیست.

به گزارش سایت نود، نرسیدن ایتالیا به جام‌جهانی ۲۰۱۸ تلنگری به خوش‌باوری بزرگان اروپا در مراحل انتخابی تورنمنت‌های مهم زد و یادآوری کرد که شما هر چقدر هم بزرگ باشید در صورت نادیده گرفتن رقبای کوچک و و عدم حفظ آمادگی لازم، محکوم به سقوط و تماشای رقابت‌های بزرگ از طریق تلویزیون هستید.

 بزرگان فوتبال اروپا با درس گرفتن از این موضوع، مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ را شروع و ادامه داده‌اند و فعلا در پایان دور چهارم حال خوبی دارند. در شرایطی که از هر یک از گروه‌های دهگانه، ۲ تیم اول به یوروی ۲۴ تیمی راه می‌‌یابند و ۴ تیم باقی مانده براساس جایگاه‌هایشان در لیگ ملت‌های اروپا به مرحله اصلی می‌رسند،انگلیس، ایتالیا، ایرلندشمالی، آلمان، لهستان، بلژیک و اسپانیا تیم‌هایی با رکورد صددرصد پیروزی در این رقابت‌ها هستند.

حال خوب بزرگان 

در گروه اول، انگلیس با وجود یک بازی کم‌تر نسبت به جمهوری چک در رده اول گروه حضور دارند و با توجه به مقام سومی در اولین دوره لیگ ملت‌های اروپا از هم اکنون برای رویاپردازی جهت حضور در فینال خانگی یورو ۲۰۰۲ آمادگی لازم را دارد! در گروه دوم اوکراین از همین ابتدا خرج خودش را از بقیه جدا کرده و با ۱۰ امتیاز از ۴ بازی در صدر قرار دارد. نکته جالب این گروه، قرار گرفتن پرتغال، قهرمان یورو ۲۰۱۶ و لیگ ملت‌های اروپا با ۲ امتیاز از ۲ بازی در رده ماقبل پایانی است! ظاهرا این تیم برای کسب ۲ رتبه ابتدایی به بهبود شرایطش نیازمند است. در گروه سوم  طوفان دیشب آلمان مقابل استونی این تیم را صاحب ۹ امتیاز از ۳ بازی کرد اما مساله اینجاست که ایرلندشمالی هم درست مانند این تیم رکورد صددرصد پیروزی را در اختیار دارد؛ با این تفاوت که یک بازی بیش‌تر از قهرمان جام‌جهانی ۲۰۱۴ دارد. هلند با یک برد و یک باخت از ۲ بازی برای جلوگیری از سومین ناکامی متوالی در راه رسیدن به تورنمنت‌های مهم باید حواس جمعی داشته باشد. در گروه چهارم، سوئیس ۴ امتیازی در صورت برتری در ۲ بازی کم‌تری که نسبت به جمهوری ایرلند ۱۰ امتیاری دارد، می‌تواند به صدرنشینی امیدوار شود.  در گروه پنجم، کرواسی، نایب‌قهرمان جام‌جهانی ۲۰۱۸ در گروه متوازن گرفتار شده و با ۶ امتیاز از ۳ بازی، پشت سر مجارستان ۹ و اسلواکی ۶ امتیازی در رده سوم دیده می‌شود. گروه ششم، صدرنشین مقتدری به نام اسپانیا دارد؛ تیمی که از ۴ بازی ۴ برد دارد و سوئد و رومانی با ۷ امتیاز این تیم را تعقیب می‌کنند. در گروه هفتم لهستان اقتدار خاصی دارد. این تیم ۱۲ امتیازی بالاتر از رژیم صهیونیستی ۷ و اتریش ۶ امتیازی در رده اول شانس نخست صعود نام دارد. در گروه هشتم، شاهد پیچیدگی خاصی هستیم. شکست ترکیه مقابل ایسلند و برتری آسان فرانسه مقابل ایسلند، ۳ تیم مدعی این گروه (فرانسه، ایسلند و ترکیه) را در امتیاز ۹ برابر کرد. حضور یک چهارم تیم‌های حاضر در مرحله یک‌چهارم‌نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ در گروه نهم، رقابت جذابی ساخته است. بلژیک ۱۲و روسیه ۹ امتیازی در رده‌های اول و دوم هستند و اسکاتلند با ۶ امتیاز از ۴ بازی با تداوم وضعیت فعلی شاید باز هم در حسرت حضور در اولین تورنمنت مهمش از جام‌جهانی ۱۹۹۸ بماند.  سرانجام در گروه دهم، ایتالیا نونوار شده توسط مانچینی به لطف پیروزی دشوار ۲ – یک خانگی مقابل بوسنی با ۴ پیروزی از ۴ بازی مقتدرانه درصد ماند و  فنلاند ۹، ارمنستان ۶ و حتی یونان ۴ هم اوضاعی بهتر از بوسنی ۴ امتیازی دارند.

۱۹۷۷