به گزارش معراج به نقل از خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، بارش رحمت الهی که از بعدازظهر یکشنبه در مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی آغاز شده به صورت پیوسته ادامه داشته و موجی از شادی را میان مردم و کشاورزان ایجاد کرده است.

میزان بارش باران تا ظهر دوشنبه در مشهد بیش از ۳۰ میلیمتر گزارش شده و در برخی شهرهای خراسان رضوی از جمله بردسکن بیش از ۱۰۰ میلیمتر باران باریده است.

خوشبختانه نزول رحمت الهی طی چند روز گذشته در خراسان رضوی به جز در کلات و برخی مناطق روستایی سرخس و تربت جام که منجر به آسیب دیدن برخی از منازل مسکونی شده است خسارت‌های قابل توجه دیگری نداشته است. برخی مناطق روستایی نیز به منظور جلوگیری از خطر وقوع سیلات تخلیه شده‌اند.

در همین رابطه مدیرکل دفتر مدیریت بحران استاندای خراسان رضوی بعدازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران به آخرین وضعیت بارش باران در شهرهای خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: بیشترین میزان باران در استان در جلال آباد شهرستان بردسکن از عصر یکشنبه تاکنون به ۱۰۳ میلیمتر بوده است.

حجتعلی شایان فر بیان کرد: در حال حاضر جاده فرعی بردسکن – بجستان، بردسکن – درونه طبس و رباط سنگ – کدکن تربت حیدریه و ۲۸ راه روستایی در این استان بر اثر سیلاب مسدود است که ۹ راه روستایی از این تعداد در کلات و بقیه در شهرستانهای بجستان، تربت جام، صالح آباد، خلیل آباد، جوین، درگز، باخرز، سرخس، تایباد، فریمان و بردسکن واقع است.

هواشناسی خراسان رضوی نیز پیش بینی کرده بارش باران به تدریج از دوشنبه شب در شهرهای استان کاهش یافته و سه شنبه جو پایداری در خراسان رضوی حاکم خواهد شد.