به گزارش معراج به نقل از خبرگزاری مهر

محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در خصوص انتزاع معاونت جوانان از وزارت ورزش و جوانان گفت: موضوع جداسازی این معاونت از وزارت ورزش و تبدیل آن به سازمان ملی جوانان به امضا تعدادی از نمایندگان مجلس رسید و خوشبختانه روز گذشته در دستور کاری مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

تندگویان افزود: کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون بهداشت به عنوان کمیسیون فرعی این موضوع را بررسی کردند و کمیسیون اجتماعی با کلیات آن موافقت کرد.

وی با بیان اینکه این طرح پیش تر در مجلس، مطرح اما رد شده بود، تصریح کرد: اما در حال حاضر مجدداً لایحه انتزاع معاونت جوانان از وزارت ورزش را تقدیم مجلس کرده‌ایم و در کمیسیون اجتماعی با کلیات آن موافقت شده است. جزئیات این طرح نیز به مجلس تقدیم خواهد شد تا طی همین هفته طرح انتزاع این دو نهاد از یکدیگر برای بررسی به صحن علنی مجلس برود.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص بودجه معاونت جوانان در صورت تفکیک آن از وزارت ورزش عنوان کرد: در صورت تفکیک، مقدار رقمی بودجه معاونت جوانان افزایشی پیدا نخواهد کرد اما در حال حاضر به معاونت‌های جوانان دستگاه‌های مختلف بودجه تعلق می‌گیرد و در واقع اعتبار این حوزه به صورت پراکنده است اما با مستقل شدن سازمان جوانان، تمامی بودجه‌های پراکنده به این نهاد تعلق خواهد گرفت و در این صورت ساماندهی و برنامه‌ریزی تمام این اعتبار بر عهده سازمان جوانان به عنوان متولی اصلی این حوزه خواهد بود.