به گزارش معراج به نقل از خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از سی‎ان‌ان، پاتریک شاناهان کفیل وزارت دفاع آمریکا می‌گوید ترجیح می‎دهد وقتی پای قرارداد‌های تسلیحاتی به میان می‎آید؛ تابع روند قانونی باشد- اظهارنظری که می‎تواند حاکی از اختلاف عقیده وی با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر دور زدن کنگره برای فروش سلاح به عربستان سعودی باشد.

البته وی در مواجهه با این سوال که آیا منظورش عدم حمایت از فرمان اضطراری ترامپ است، مقاومت کرد و گفت: نه، نه، نه؛ اظهار نظر من فقط در باب حمایت از قانون و توسل به آن بود!

این در حالی است که یکی از مشاوران شاناهان مدعی است، اگرچه وی تابع قوانین است، اما اکنون که دولت واشنگتن تصمیم خود را گرفته، چاره‎ای جز حمایت از آن نمی‎بیند.

گفتنی است قرار است امروز چهارشنبه، «کلارک کوپر» دستیار وزارت خارجه آمریکا در امور نظامی- سیاسی با حضور در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان این کشور، از تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر فروش تسلیحات به عربستان سعودی آن هم بدون کسب مجوز از کنگره، دفاع کند.

به ادعای وی، فروش تسلیحات به عربستان، امارات و اردن حاوی پیامی برای ایران است مبنی بر اینکه آمریکا در کنار شرکای منطقه‎ای ایستاده و از آن‌ها حمایت می‌‏کند.